![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Coasters 7638002
*
nr 763 8002
Coasters
1 par 2 st, Pläter, diameter: 10-13
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 4 juni 2012
kl 17:33:17
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
2/6 17:25:09
1
Vinnande bud
3/6 16:28:03
1
justering av budtak
- Specialauktion
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: coaster coasters glasunderlägg nysilver pläter silver ädelmetall
-
3220 Fruktbestick
kniv och gaffel, förgyllt silver med handtag i aga..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:39
-
4126 Parti silver
smycken, diverse
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:41
*
Coasters
nr 763 8002
Coasters
1 par 2 st, Pläter, diameter: 10-13
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 4 juni 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
2/6 17:25:09 | 1 | Vinnande bud |
3/6 16:28:03 | 1 | justering av budtak |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: coaster coasters glasunderlägg nysilver pläter silver ädelmetall
-
3220 Fruktbestick
kniv och gaffel, förgyllt silver med handtag i aga..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:39 -
4126 Parti silver
smycken, diverse
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:41